Od nepaměti je dřevo stavebním materiálem. Neobešlo se bez něj ani stavitelství ve středověku. Nejvíc si to pravděpodobně uvědomíte, při prohlídce zřícenin pískovcových hradů, kde jsou do skály, která je přirozenou součástí stavby, vysekány kapsy, do nichž se zasouvaly dřevěné trámy. Ty sloužily k vybudování stropů, podlaží či schodů. Dřevo se téměř vždy v historii používalo na stavbu střech. A to jak jejich konstrukcí tak k výrobě střešní krytiny.
Mobilní dřevostavby mají se středověkým hradem, jako takovým, společného máloco. S jeho konstrukcí už ano. Dřevo je tedy staletími prověřený, spolehlivý a lehce opracovatelný stavební materiál. V poslední době, se však pomalu upouští od klasického řeziva. Aby se zvýšily užitné vlastnosti řeziva, tedy pevnost, tuhost a také odolnost proti vnějším vlivům, vyvinuly se takzvané KVH lepené profily.
Jak již název napovídá, KVH profily jsou lepené z několika různých klasických hranolů. Pevným spojením více hranolů se sváží vlákna jednotlivých hranolů, které jsou sice ze stejného řeziva, ale mají vždy o trošku jiné vlastnosti. Tím, že se pevně spojí, dojde ke zvýšení jejich mechanických vlastností. Na KVH hranoly se používá kvalitní a dobře vysušené řezivo, které je již stabilizované. Právě výše uvedené vlastnosti se náramně hodí pro mobilní dřevostavby, mobilní domky, či modulové domy. Přirozeně tak zvyšují odolnost těchto staveb při jejich transportu na místo určení, přenášení jeřábem a podobně. KVH dřevěné, lepené hranoly se dnes používají na velkou většinu konstrukce mobilních dřevostaveb https://www.top-mobilnidomy.cz/.
Především všude tam, kde dochází ke zvýšenému namáhání a předpokládá se, že dojde i ke kroucení celého celku mobilní stavby. Samozřejmostí je použití těchto profilů na konstrukci střechy mobilní dřevostavby. Díky svým vlastnostem ji tak propůjčí vysokou pevnost a odolnost vůči zatížení.