To, co nás nejvíce osvěží v parném létě je právě věc z nadpisu článku. Není však dobré, aby byla studená moc. To se člověk musí dlouho osmělovat, než se do ní ponoří, a to pak ještě svírá srdce, že se zdá jako kdyby se chtělo zastavit. A to není dobré. Leda tak pro toho, kdo se pravidelně otužuje a chce takovou vodu schválně. Brrrrrrrrr… Voda má být tak akorát, ani moc teplá a také ani moc studená. Zde bohužel hraje více faktorů, takže připravit ji ideálně nelze. Zato o její čistotě nemohou být pochyby, když je vidět až na dno a nic nikde kolem neplave. Tedy ani prachová zrníčka, nebo kousky náletového materiálu.
Pokud už to v bazénu a je, a že se to tam dostane díky větru kdykoli víme, je nutno zasáhnout. Začínáme s teleskopickou tyčí https://www.netfotbal.cz/slalomove-tyce/c-2161/ na jejíž konce máme síťku, která takové ty hrubší nečistoty zadrží. Ty pak jednoduše vyhodíme. Ve vodě však zůstanou maličké, sotva viditelné drobnosti a tady už my a síťka nic nezmůžeme. Na řadě je pomocník nejsilnější a tím je písková nebo kartušová filtrace. Ta druhá jmenovaná se hodí spíše k menším bazénům. Nebo tam, kde se nepoužívá denně v jednom kuse. Zkrátka, je dobrá tam, kde není tak velký průtok vody.
K velkým rodinným bazénům patří filtrace písková. Má proti té první, kartušové, spoustu výhod. Především tu, že se nemusí tak často měnit filtrační médium, což je v kartušové něco jako papír. Písek se nemění. Tedy ne tak často. Ten se propláchne a slouží dále. Jeho výměna se provádí většinou každou druhou sezónu, ale někde až každou třetí. Starý písek se pak nemusí vyhodit, ale lze s ním třeba vysypat cestičku k záhonům, nebo jej použít do velkých popelníků.
Potom je nutno koupit nový písek do pískové filtrace. V tom není žádný problém. Prostě si jen klikněte na odkaz zde v tomto článku, a to vás přenese na webové stránky, kde si můžete objednat písku kolik potřebujete.